Çinko Demir Kaplama

Çinko Demir Kaplama

Çinko Demir Kaplama, sanayi sektöründe kullanılan ve talebi fazlaca olan verimliliği yüksek ve uygulaması kolay bir süreçtir. Çinko demir alaşımı, kalitesi ile mükemmel korozyon koruması ve pürüzsüz yüzey kaplama kalınlığı sağlamaktadır. Uygulama prosesi siyanürsüz olması sayesinde çevreye duyarlıdır ve diğer çinko alaşım kaplamalara kıyasla atık su arıtması daha kolaydır. Otomotiv parçalarında ve  karmaşık şekilli parçalarda mükemmel kaplama kalınlığı, siyah ve gri renkte yüksek korozyon koruması sağlar. Alkali Çinko Demir Dolap Kaplama günde 20 ton kapasite ile tesisimizde uygulanmaktadır. Verimli ve uzun ömürlü güvenilir korozyon koruması için çinko demir kaplamanın üzerine uygulanabilecek çeşitli Lak ve Pasivasyon seçeneklerimiz de hizmetinize sunulmaktadır. Yapılan her çalışmamız labaratuvarlarımızda sürekli olarak analiz edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

Çinko kaplama, genel olarak demir veya metallerin çinko ile kaplanmasıdır. Bu kaplama, çinko oksit, hidroksit kimyasalları eriği ile çinko metalin, elektroliz yoluyla parçaların üzerine kaplanmasıdır.

Çinko kaplama, otomotiv, telekomünikasyon, elektrik, inşaat sanayisinde kullanılan parçaların korozyana karşı daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Harici bölümlerde kullanılan boyalı malzemelerin, korozyona karşı daha uzun ömürlü olması için boya altı çinko kaplama da yapılmaktadır. Boya altı temizlik işleri yapılır. Boya altı fosfatlama yapılır.